Tottenham kërkon 100 milionë funte për Kane
Sport

Tottenham kërkon 100 milionë funte për Kane

F.Bytyqi/RTKLive

Klubi anglez Tottenham duket se ka hequr dorë nga ylli i tyre, Harry Kane.

Ylli i ‘Tre Luanëve’ është duke u kërkuar nga top-klubet evropian si Manchester United dhe Real Madrid.

Tottenham sipas medieve britanike, kërkon 100 milionë euro për sulmuesin anglez, i cili duket se gjatë verës që po vjen do të bëhet me klub të ri.

“Tottenham kërkon 100 milionë funte për golashënuesin Harry Kane”, shkruajnë mediet në ishull. 


MË SHUME NGA Sport