Szunyog i kërkon Abdixhikut përkrahje për Marrëveshjen e Ohrit
Foto:Tomas Szunyog/Twitter
Lajme

Szunyog i kërkon Abdixhikut përkrahje për Marrëveshjen e Ohrit

J.Musliu/RTKlive

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, vizitoi drejtuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Në selinë e kësaj partie, ai u prit nga kryetari i saj, Lumir Abdixhiku.

“Duke kontaktuar partitë opozitare, sot në mëngjes takova LumirAbdixhikun dhe kryesinë e LDK-së”, shkroi Szunyog në llogarinë e tij në Twitter.

“Diskutuam nevojën e mbështetjes së tyre për zbatimin e menjëhershëm të Marrëveshjes për rrugën e normalizimit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka shkruar ai.

Ky takim u zhvillua në vazhdën e takimeve me partite opozitare parlamentare.

 


MË SHUME NGA Lajme