FFK dënon Dallkun, kjo është arsyeja
Sport

FFK dënon Dallkun, kjo është arsyeja

RTKLive

Dukagjini ka mbetur pa trajnerin Armend Dallku në dy ndeshjet e ardhshme në Superligë.

Trajneri i klinasve është ndëshkuar me karton të kuq ndaj Trepçës ’89 pas ofendimeve që i dha gjyqtarëve kryesorë të ndeshjes.

FFK ka dënuar Dallkun me dy ndeshje dhe ai nuk do të jetë në bankë në sfidat ndaj Ferizajt dhe Prishtinës.

“Kryetrajneri i FC ”Dukagjini”, Armend Dallku nr ID.000613M83. Në min 90+ ofendon pa ndërprerë me ç’rast u ndëshkua me karton të kuq direkt. I njëjti edhe pas ndëshkimit ka vazhduar me ofendime të njëjta ndaj gjyqtarit kryesor të ndeshjes. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor të ndeshjes Trepça’89-Dukagjni. Bazuar në nenin 42.2 paragrafi C. i Rregullores disiplinore; Dënohet me 2 (dy) ndeshje mos ushtrim të detyrës zyrtare sipas radhës organizuar nga FFK”, thuhet në njoftimin e FFK-së.


MË SHUME NGA Sport