Firmino dëshiron të luajë në Evropë
Sport

Firmino dëshiron të luajë në Evropë

F.Bytyqi/RTKLive

Aventura e sulmuesit brazilian Firmino me Liverpoolin, mbaron në fund të këtij sezoni.

Tashmë është zyrtare se Firimno do të largohet nga ‘Anfield’ gjatë kësaj verë, por sipas medieve britanike, lojtari dëshiron që karrierën ta vazhdojë në Evropë.

Klube nga Arabia Saudite dhe nga Amerika, janë të interesuara për brazilianin, megjithatë, siç raportohet, Firmino dëshiron ende të luajë në Evropë.

Braziliani është duke u monitoruar nga disa klube evropiane, por aktualisht ende nuk ka asnjë ofertë zyrtarë në adresë të Firminos.


MË SHUME NGA Sport