Kualifikueset EURO 2024 vazhdojnë sot me disa duele interesante
Sport

Kualifikueset EURO 2024 vazhdojnë sot me disa duele interesante

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Kualifikueset e EURO 2024, vijnë sonte me disa superduele.

Padyshim se interesimi i gjithë shqiptarëve është përballja Izrael-Kosova, ndeshje kjo që nis në orën 18:00. Dy ndeshjet e tjera në këtë orë janë Armeni-Turqi dhe Bjellorusi-Zvicër.

Dita e sotme nis me duelin Skoci-Qipro, takim ky që starton në orën 15:00.

Sfidë e ‘nxehtë’ parashikohet të luhet në Novi Sad, ku ballafaqohen Bjellorusia-Zvicra e shqiptarëve me Granit Xhakën, që pritet t’i prijës skuadrës helevte.

Duel interesant pritet të jetë edhe përballja Kroaci-Uells. Andorra nga ana tjetër do të presë në shtëpi Rumaninë dhe Spanja Norvegjinë.

Sonte takohen: 


MË SHUME NGA Sport