Eliminohet Loriana Kuka
Sport

Eliminohet Loriana Kuka

F.Bytyqi/RTKLive

(E plotësuar) Xhudistja jonë Loriana Kuka e ka mbyllur aventurën në Grand Slamin që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Kuka është mundur në rrethin e dytë nga italiania Alice Bellandi.

Kuka raundin e parë e kaloi pasi mundu britaniken, Emma Reid me IPPON.

Kujtojmë së në këtë turne të madh të xhudos, Kosova fitojë tri medalje të argjendta përmes Distria Krasniqit, Nora Gjakovës dhe Laura Fazliut.

Loriana Kuka e nis me fitore, mposht britaniken Reid

(E plotèsuar) Xhudistja kosovare Loriana Kuka e ka nisur me fitore turneun Grand Slamin që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Loriana në duelin e parë mposhti britaniken, Emma Reid me IPPON.

Në raundin e dytë, Kuka do të ndeshet me xhudisten nga Italia, Alice Bellandi, e cila raundin e parë e kaloi pa luftë.


MË SHUME NGA Sport