Tuchel në aksion, kërkon dyshen e Chelseas
Sport

Tuchel në aksion, kërkon dyshen e Chelseas

F.Bytyqi/RTKLive

Pas emërimit të Thomas Tuchel në krye të Bayern Munich, tashmë ‘Bavarezët’ janë hedhur në sulm për përforcime të reja.

Tuchel sipas medieve gjermane, ia ka vënë syrin dyshes së Chelseat. Njëri prej tyre është portieri Edouard Mendy dhe tjetri është mesfushori kroat Mateo Kovacic.

Të dy lojtarët siç raportohet mund të largohen nga ‘Stamford Bridge’, dhe e ardhmja e tyre duket së do të jetë në Munich.


MË SHUME NGA Sport