Linda Çavdarbasha jep dorëheqje nga pozita e zëvendësministres
Foto/ Nga profili i Linda Çavdarbashës në Facebook
Lajme

Linda Çavdarbasha jep dorëheqje nga pozita e zëvendësministres

RTKlive

Linda Çavdarbasha, zëvendësministre e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë.

Ajo ka shkruar në ‘Facebook”, se për dorëheqjen ka njoftuar Kryeministrin Kurti. “Ju njoftoj se nga dje 31.03.2023, nuk do të jem më pjesë e Kabinetit në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në pozitën e zëvëndësministres. Ditën e enjte, kam dhënë dorëheqje dhe për këtë e kam njoftuar Kryeministrin Kurti. Dorëheqja është bërë për arsye të vazhdimit të karrierës sime profesionale. Dua të falënderoj secilin prej jush për bashkëpunimin gjatë këtyre dy viteve”, ka shkruar ajo.


MË SHUME NGA Lajme