Pas arrestimit të një të dyshuari, reagon Lista Serbe
Foto/ Nga faqja në Facebook e LS
Lajme

Pas arrestimit të një të dyshuari, reagon Lista Serbe

RTKlive

Pas arrestimit të një qytetari serb nga Policia e Kosovës, i cili është i dyshuar për djegie të veturave me targa RKS në veri të Kosovës dhe për sulm ndaj Policisë së Kosovës, ka reaguar Lista Serbe.

Sipas saj, nëse nuk lirohet i arrestuari, atëherë do të shkaktojë reagimin e të gjithë serbëve.

“Të bëjmë të qartë, ky nuk do të jetë ndonjëfarë paralajmërimi, porse ngritje e përgjithshme për ndalimin e represionit mbi qytetarët e pafajshëm”, thuhet në reagim të Listës Serbe.


MË SHUME NGA Lajme