Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian
Sharr Travel

Buffon vazhdon karrierën në këtë klub të madh evropian

Gianluigi Buffon ka mundësi ti bashkohet gjigantit portugez, skuadrë së Portos.

Siç raportojnë mediat italiane, Buffon është synimi kryesor i Portos për këtë merkato verore, përcjellë KosovaPress.

41-vjeçari nuk arriti ta vazhdojë karrierën me skuadrën e PSG-së, dhe me shumë mundësi pritet që Porto ta transferojë atë për të zëvendësuar, Iker Casillas i cili është larguar nga futbolli pas sulmit në zemër që e pësoi disa javë më parë