​Pacolli: Kosova mirënjohëse për kontributin e Presidentit Clinton
Sharr Travel

​Pacolli: Kosova mirënjohëse për kontributin e Presidentit Clinton

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka theksuar se Kosova është përjetësisht mirënjohëse për kontributin e Presidentit Clinton.

“Sot, miku i Kosovës, njeriu më meritor për lirinë tonë, Presidenti Bill Klinton kreu vizitën dyditore në Kosovë. Kosova është përjetësisht mirënjohëse për kontributin e Presidentit Clinton”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Në një postim tjetër, Pacolli nuk ka harruar as mikun tjetër të Kosovës, ish-presidentin e Kroacisë, Stjepan Mesiq.

“Nga shumë miq që ka Kosova, i respektuar dhe i vlerësuar mbetet edhe Stjepan Mesiq. Miku i madh i gjithë shqiptarëve”, ka shkruar Pacolli.


MË SHUME NGA Aktuale