Përbërësit që ju ndihmojnë në rritjen e shpejtë të flokëve

Përbërësit që ju ndihmojnë në rritjen e shpejtë të flokëve

Të kemi flokë të shëndetshëm është një nga dëshirat që kemi të gjithë. Në shumë dyqane ka marka nga më të ndryshmet për kujdesin e flokëve dhe rritjen e tyre të shpejtë. Por ndonjëherë nuk ja vlen të shpenzojmë kaq shumë kur i kemi zgjidhjet në shtëpinë tonë.

Vaj avokado. Sipas Garnier, avokado është e pasur me vitaminë E dhe e mrekullueshme për flokët tuaj. Bëni këtë maskë flokësh me 1 avokado të pjekur, 2 lugë vaj ulliri dhe 2 lugë mjaltë. Kombinojini ato në një tas dhe përziejini ato deri sa të krijojnë një masë të njëtrajtshme. Aplikoni këtë në flokë të lagur, deri në fund, dhe mbështillini me një peshqir ose një kapuç dushi. Mbajeni pe 15 minuta.

Vaj kokosit. Cosmopolitan rekomandon zbatimin e një trajtimi gjatë natës një herë në javë. Kombinoni 1 filxhan vaj kokosit, 1 lugë gjelle vaj bajame së bashku. Aplikoni vajin në flokë të lagur dhe lëreni për 10 minuta para se të lani flokët tuaj.

Vaj ulliri: t mund të ndihmojë në lehtësimin e një floku të thatë dhe të inkurajojë flokët tuaj të rriten më të shëndetshëm. Kombinoni 1 banane, 1 vezë, 3 lugë vaj ulliri dhe 1 lugë gjelle mjaltë së bashku, shkruan living. Përzieni përbërjen deri sa të jetë e butë dhe vendoseni atë në flokët tuaj për 15 deri 20 minuta para se të shampononi flokët tuaj.