A do të mungojë Muriqi në ndeshjen kundër Çekisë?
Sharr Travel

A do të mungojë Muriqi në ndeshjen kundër Çekisë?

Në ndeshjen kundër Malit të Zi, sulmuesi Vedat Muriqi u ndëshkua me karton të verdhë pas një zënke që pati me Vladimir Jovoviqin.

Opinioni kosovar ishte i hutuar dhe u vë në dyshim se a do të ishte i suspenduar për ndeshjen e ardhshme kundër Çekisë.

Megjithatë, për Muriqin ky ishte kartoni i dytë i verdhë në fushatën kualifikuese dhe sipas rregullores së UEFA-së, futbollisti suspendohet nëse merr 3 kartonë të verdhë.

Pra, sulmuesi kosovar, do të jetë në dispozicion për ndeshjen e ardhshme kundër Çekisë, por aty duhet të jetë i kujdesshëm sepse në rast të ndëshkimit me karton, do të mungojë në ndeshjen e fundit kundër Anglisë.