Beqiri reagon ndaj Ramës: Kosova është shtet i pavarur e sovran
Sharr Travel

Beqiri reagon ndaj Ramës: Kosova është shtet i pavarur e sovran

sh-deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri i ka reaguar kryeministrit të Shqipërisë, Edri Rama, pas publikimit të hartës, ku Kosova shihet si pjesë e Serbisë.

“Për ata që “nuk e dinë”, për Edin e Shqipërisë, Kosova shtet i Pavarur e sovran është shpallur më 17 shkurt 2008, me hartën dhe kufijtë e saj. Nuk habitem me turpin e tij të radhës”, ka shkruar Beqiri në Facebook.


MË SHUME NGA Aktuale