City s’heq dorë nga Sterling, gati kontrata e re
Sharr Travel

City s’heq dorë nga Sterling, gati kontrata e re

Sulmuesi anglez, Raheem Sterling duket se edhe disa sezona do të vesh fanellën e Manchester Cityt, raporton RTKLive.com.

Sipas medieve britanike, kampionët në fuqi të Anglisë, dëshirojnë të rinovojnë kontratën me yllin e Kombëtares së Anglisë.

Sterling është cak i disa klubeve të mëdha evropiane përfshirë edhe klubin e famshëm spanjoll, Real Madrid.

Megjithatë, “qytetarët” duke se nuk do të heqin dorë nga yllin i tyre, dhe siç thuhet, krerët e Cityt, janë gati të nisin negociatat me lojtarin për rinovimin e kontratës së re.

 

Autor: RTKLive