Vjeshta do të jetë më trendi me një fund me pala në gardërobë
Sharr Travel

Vjeshta do të jetë më trendi me një fund me pala në gardërobë

Që kur fundet me pala janë rikthyer në modë, nuk i kemi lënë më të na ikin dhe përveçse i kemi veshur gjatë gjithë muajve të verës, tendencat na sugjerojnë t’i kombinojmë edhe gjatë mujave të ftohtë: ato konfirmohen si një ‘passepartout’ në gardërobë për t’u veshur 365 ditë të vitit.

Në gjendje për t’i dhënë doza të larta femiliteti edhe një look-u bazik, fundet me pala edhe këtë sezon do të dominojnë koleksionet e reja dhe vitrinat e dyqaneve.

Ato mund të vishen gjatë ditës me çizme dhe gjysmëçizme pa takë, në kohën e lirë me atlete dhe balerina, në mbrëmje me këpucë me majë ose sandale me takë. Mund të kombinohen me pulovra, me këmisha, felpa,  bluza apo T-shirt sipas rastit. Jeni gati të zbuloni disa prej modeleve më cool të sezonit vjeshtë-dimër 2019-2020?