Thaçi përshëndet hapjen e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë
Sharr Travel

Thaçi përshëndet hapjen e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është gëzuar lajmit për rivendosjen e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë.

Ai e cilëson këtë si hap shumë të rëndësishëm për normalizimin e plotë e të marrëdhënieve mes dy vendëve.

Thaçi po ashtu falenderoj presidentin amerikan, Donald Trump dhe të dërguarin special, Richard Grenell.

Për më shumë lexojeni postimin e plotë të presidentit Thaçi në Twitter:

Unë përshëndes qëllimin për të rivendosur lidhjen hekurudhore mes Kosovës dhe Serbisë, duke bërë një hap të rëndësishëm për normalizimin e plotë. Falënderues ndaj presidentit Donald Trump dhe të dërguarit special, Richard Grenell për përkushtimin e tyre për të ndërtuar paqe dhe prosperitet në rajon.

 

 


MË SHUME NGA Aktuale