Haradinaj: I tronditur për humbjen e jetës së një pjesëtari të Policisë

Haradinaj: I tronditur për humbjen e jetës së një pjesëtari të Policisë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj është ndjerë i tronditur nga lajmi për humbjen e jetës së një pjesëtari të Policisë së Kosovës.

“I tronditur me lajmin për humbjen e jetës së një pjesëtari të Policisë së Kosovës, plagosjen e dy të tjerëve dhe një fëmije nga një shpërthim i një mjeti eksploziv në Zhur të Prizrenit”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Reagimi i plotë i Haradinajt:

I tronditur me lajmin për humbjen e jetës së një pjesëtari të Policisë së Kosovës, plagosjen e dy të tjerëve dhe një fëmije nga një shpërthim i një mjeti eksploziv në Zhur të Prizrenit.

Ftoj organet e rendit që të zhvillojnë hetimet dhe të ndërmarrim të gjitha veprimet e nevojshme për ta zbardhur gjithë këtë situatë dhe për të sjellë para drejtësisë, përgjegjësit e këtij akti.

Ngushëllime për familjen e policit që humbi jetën dhe shërim të shpejtë për të plagosurit!


MË SHUME NGA Aktuale