Mesazhi i Januzajt pas dëmtimit
Sharr Travel

Mesazhi i Januzajt pas dëmtimit

Do të jetë e vështirë ta shohim sërish Adnan Januzajn në aksion këtë edicion.

Sulmuesi shqiptar ka probleme muskulore ne këmbën e djathtë, gjë që duhet një periudhë kogja e gjatw, prej tre javësh për t’u rikuperuar njëqind për qind.

Duke marrë parasysh që ka mbetur vetëm edhe pothuajse dy javë që të mbyllet La Liga, përveç mrekullisë, nuk duket se ai do të zbresë sërish këtë edicion në fushë.

Ai ka reaguar edhe me një mesazh për këtë dëmtim të padëshiruar, pikërisht kur ishte në formën më të mirë.

Pengesat janë pjesë e jetës por, do të punoj shumë për t’u rikthyer sa më shpejt që mundem”, shkroi ai në Facebook.

Januzaj ka bërë 28 paraqitje këtë edicion për Sociedadin, ka shënuar 7 gola dhe ka dhuruar 4 asiste.