Kryeministri Hoti pritet sot në Paris nga presidenti francez Macron

Kryeministri Hoti pritet sot në Paris nga presidenti francez Macron

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti sot në Paris, do të takohet me Presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron.

“Pritja zyrtare që bëhet enkas për kryeministrin e Republikës së Kosovës në Pallatin Elize (Palais de l’Elysée) në Paris, Pallati presidencial i Francës, tregon kujdesin dhe përkushtimin e Presidentit Macron ndaj Kosovës dhe të ardhmes së saj euroatlantike”, thuhet në njoftimin e qeverisë.


MË SHUME NGA Aktuale