Fernando Alonso bën rikthim sensacional në Formula 1
Sharr Travel

Fernando Alonso bën rikthim sensacional në Formula 1

Fernando Alonso ka vendosur të rikthehet në Formula 1 vitin e ardhshëm, raporton BBC

Shoferi spanjoll, në rikthimin e tij në Formula 1, do të ngasës veturën e Renault.

Alonso, dy herë kampion i botës në Formula 1, është larguar nga ky sport në vitin 2018, pas katër vitesh të pasuksesshme te McLaren.

38 vjeçari, do të zë vendin e Daniel Riccardo, i cili do të kalojë te Ferrarri.

Mbetet për t’u parë suksesi i Alonsos në Formula 1 pas këtij rikthimi emocionues.

Kujtojmë se në të kaluarën, Alonso ka veshur gjithashtu fanellën e Renalut dhe Ferrarit.