Ja si duket tabela e Superligës pas javës së 29-të
Sharr Travel

Ja si duket tabela e Superligës pas javës së 29-të

Drita e ka “blinduar” kreun e tabelës pas fitores së sotme ndaj Feronikelit, raporton RTKLive.com.

Gjilanasit munden skuadrën nga Drenasi (2-1), dhe tashmë kryesojnë tabelëm me 64 pikë, pesë më shumë së Ballkani që zë vendin e dytë.

Gjilani renditet në vendin e tretë pas fitores së djeshme kundër Prishtinës.

Ndërkohë, garë e ‘nxehtë’ po zhvillohet edhe mes skuadrave që gjendën në zonën e rrezikshme.

Autor: RTKLive