Juventus shkarkon trajnerin Sarri

Juventus shkarkon trajnerin Sarri

Skuadra e Juventusit raportohet se ka shkarkuar trajnerin Maurizio Sarri. Lajmi po qarkullon në disa faqe sportive duke ju referuar edhe medieve dhe gazetarëve sportiv në Itali.

Shkarkimi i Sarrit vije pas eliminimit të Juventusit nga Lyoni në Champions Leauge.

Sarri me mund të madh kishte arritur që Juventusin të shpallë kampion të Italisë në Seria A.