Ndërron jetë skulptori Arben Bajo si pasojë e Covid-19

Ndërron jetë skulptori Arben Bajo si pasojë e Covid-19

Skulptori dhe pedagogu i Universitetit të Arteve, Arben Bajo ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit.

Këtë e ka bërë të ditur miku i tij, Arbër Kadia përmes një postimi në Facebook.

Postimi i plotë:

Mëngjes i trishtë!

Duararti Arben Bajo nuk i’a doli dot, fitoi Covid-19!

Paqe e përjetshme për ty mjeshtër!