Haradinaj – Stublla uron popullin e Singaporit për Ditën Kombëtare

Haradinaj – Stublla uron popullin e Singaporit për Ditën Kombëtare

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosovës dhe popullit të saj, ka uruar popullin e Singaporit me rastin e Ditës Kombëtare.

Duke shprehur urime të përzemërta për këtë shtet mik aziatik, ministrja Haradinaj – Stublla ka thënë se Republika e Kosovës do të angazhohet për thellimin e bashkëpunimit bilateral me Republikën e Singaporit.

Më 1 dhjetor 2016, Republika e Singaporit formalizoi njohjen e pavarësisë së Kosovës, të shpallur më 17 shkurt 2008 dhe të njohur nga 116 vende sovrane, përfshirë shtetet me demokraci dhe ekonomi më të zhvilluar në botë.


MË SHUME NGA Aktuale