Drita përforcohet me Arago Jamal dhe Ergyn Ahmetin

Drita përforcohet me Arago Jamal dhe Ergyn Ahmetin

Klubi i Dritës ka zyrtarizuar sot marrëveshjet me lojtarin nga Gana, Arago Jamal dhe me lojtarin e Prishtinës, Ergyn Ahmeti.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi i Dritës përmes postimeve në faqen e tyre zyrtare në ‘Facebook”.


Më poshtë postimi i plotë i Dritës:

“Arago Jamal eshte bardhe e kalter!

Sot klubi jone ka firmosur kontrat dy vjeqare me lojtarin e njohur per superligen tone Arago Jamal.

Pas kontakteve te para qe kishim, Arago nuk e kishte te veshtire te pranoje oferten tone dhe keshtu ai do ta shtoje edhe me shume konkurencen dhe do te jete nje force shtese per klubin tone.

Arago luan ne pozicione te ndryshme por pozita e tije natyrale eshte mbrojtes i majte. Mire se vjen Arago”.

Ergyn Ahmeti zgjedh kampionin

Sot kemi arritur marreveshje edhe me nje lojtare shume te rendesishem siq eshte Ergun Ahmeti.

24 vjeqari eshte nje lojtare i deshmuar ne ligen tone dhe perpos qe do te jete force shtese ne kampionatin e Kosoves, do ta ndihmoje ekipin edhe ne garat nderkombetare.

Ergyni do te jete bardhe e kalter per dy vitet e ardheshme por me mundesi vazhdimi edhe per nje vite tjeter me klubin tone.

Mire se vjen Ergyn”.