Mbappe bën liderin, PSG mposht Nice

Mbappe bën liderin, PSG mposht Nice

Pas nisjes së sezonit me dy humbje radhazi, Paris Saint Germain po rikuperon futbollistët dhe njëkohësisht edhe pozicionet në renditje, sepse vetëm 4 ditë pas triumfit minimal 1-0 ndaj Metz, mposhti me rezultatin e pastër 0-3 Nice në transfertë.

Kryeqytetasit zhbllokuan sfidën me anë të yllit të skuadrës Kylian Mbappe, i cili fitoi një 11-metërsh, të cilin e ekzekutoi saktësisht dhe e dërgoi në rrjetë, ndërsa pak minuta më vonë ishte argjentinasi Di Maria që dyfishoi shifrat.

Në pjesën e dytë ishte mbrojtësi brazilian Marquinhos që shënoi edhe golin e tretë për skuadrën e Tuchel, duke vulosur suksesin 0-3 dhe 3-pikëshin e radhës për Paris Saint Germain që tani ngjitet në kuotën e 6 pikëve.