​Laporta:Na e ofruan, por ja pse nuk e morëm Ronaldon dhe nuk pendohem fare

​Laporta:Na e ofruan, por ja pse nuk e morëm Ronaldon dhe nuk pendohem fare

Barcelonës iu ofrua mundësia për të nënshkruar me Cristiano Ronaldon para se ai të bashkohej me Manchester United, ka pretenduar ish-presidenti Joan Laporta, duke shtuar se ai nuk pendohet që humbi portugezin.

Sulmuesi ka qenë një makinë golash përpara portës gjatë një karriere të ngarkuar me trofe, me Ronaldon 35-vjeçar që vazhdon të lulëzojë me gjigantët e Serie A, Juventusin deri në ditët e sotme.

Dhe Laporta tani ka pohuar se dyshja Ronaldo - Messi mund të kenë qenë shokë skuadre në “Camp Nou”, me 58-vjeçarin, i cili po kandidon për t'u zgjedhur president i Barcës për herë të dytë në zgjedhjet e ardhshme, duke zbuluar që Barcës iu ofrua mundësia për të nënshkruar me Ronaldon, përcjell KosovaPress.

"Ne ishim gati për të nënshkruar me Ronaldinhon dhe Rafa Marquez," tha Laporta gjatë një interviste me “Iniestazo”. "Njerëzit e Marquez na propozuan Cristiano Ronaldon. Ai ishte në Sporting në atë kohë.”

"Një nga agjentët e tij tha se ata kishin një lojtar të cilin ata ia kishin shitur Manchester Unitedit për 19 milionë, por ata do ta shisnin atë për ne për 17 milionë.”

"Por ne kishim investuar tashmë në Ronaldinhon në atë kohë. Cristiano luajti më shumë sesa në qendër. Ne menduam se ishim të mbuluar, kështu që e refuzuam atë dhe nuk pendohem".

Pavarësisht se Barça shmangi shansin për të nënshkruar me Ronaldon, ish-përfaqësuesi i Brazilit Ronaldinho gëzoi sukses të konsiderueshëm me gjigandët katalanas, ndërsa ai gjithashtu ndihmoi Messin në kohën e shfaqjes së tij në ekipin e parë.