Inter fitore me përmbysje ndaj Milanit

Inter fitore me përmbysje ndaj Milanit

Zlatan Ibrahimovic ka shënuar për ta kaluar Milanin në epërsi, por edhe është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë, duke u detyruar ta lë fushën e lojës.

Inter ka fituar të martën me rezultat 2-1. 

Për Interin kanë shënuar Romelu Lukaku dhe Christian Eriksen. 

Inter tashmë është në gjysmëfinale të Kupës së Italisë.