Portieri maqedonas transferohet nga Trepça ’89

Portieri maqedonas transferohet nga Trepça ’89

Darko Tofiloski është transferimi i fundit i klubit nga Mitrovica, Trepça ’89.

Ka qenë vetë klubi që ka njoftuar për marrëveshjen. 

"Darko Tofiloski i u bashkohet “Minatorëve”

Portjeri Maqedonas Darko Tofiloski është zyrtarisht futbollist i KF Trepçës’89.

Tofiloski ka pasur një karier mjaftë të pasur ku ka luajtur në superligën e Maqedonisë së Veriut, ligën e parë të Zvicrës, superligën e Sllovakisë ku ka luajtur me disa ekipe të ndryshme, superligën e Armenisë dhe së fundi ishte pjesë e FC Dritës.

Welcome Darko Tofiloski", ka shkruar klubi mitrovicas.