Barcelona rikthehet te fitorja

Barcelona rikthehet te fitorja

Barcelona e ka gjetur fitoren, duke mposhtur bindshëm Elchen

Ishte Lionel Messi i cili shënoi dopietë golash, në minutat 48’ dhe 68’, dhe Jordi Alba në minutën e 73’, që i dhanë fitoren Barcelonës. 

Mr këtë fitore Barcelona i afrohet vendit të dytë, që e mbanë Real Madrid. La Ligan aktualisht e kryeson Atletico Madrid.