Arsenal me fitore bindëse ndaj Leicester City

Arsenal me fitore bindëse ndaj Leicester City

Arsenal e ka arritur një fitore të madhe të dielën ndaj Leicester City.

Rezultati final ka qenë 1 - 3. 

Vedasit kanë udhëhequr që nga minuta e 6-shtë kur ka shënuar Youri Tielemans, por Arsenal fillimisht ka barazuar me golin e 

David Luiz, si dhe ka kaluar në epërsi me golin e Alexandre Lacazette dhe e ka vulosur fitoren me golin e Nicolas Pepe.