Barcelona – Sevilla, formacionet zyrtare

Barcelona – Sevilla, formacionet zyrtare

Barcelona dhe Sevilla do ta zhvillojnë sonte ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.

Ndeshja e parë në Sevilla i kishte takuar vendasve me rezultat 2:0.

Ndërkaq, sonte në “Camp Nou”, katalunasit kërkojnë rikthimin.

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Pique, Sergio, Messi, Dembele, Lenglet, Pedri, Alba, De Jong, Mingueza

Sevilla: Vaclík; Aleix Vidal, Koundé, Diego Carlos, Acuña; Jordan, Fernando, Óliver Torres; Suso, En-Nesyri, De Jong.