Aksion i PSD së Molliqajt, e quajnë ministrin Arben Vitia “Dr. Hipokriti”

Aksion i PSD së Molliqajt, e quajnë ministrin Arben Vitia “Dr. Hipokriti”

Partia Socialdemokrate e Kosovës (PSD) ka organizuar sonte aksion para Qeverisë së Kosovës për të kundërshtuar masat antiCOVID të vendosura nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia.

Aktivistët e kësaj partie e kanë quajtur “hipokrit” ministrin Vitia, ndersa në mure kanë shkuar parulla “Dr. Hipokriti”.

Para mediave ka folur kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj. “Unë mendoj se paradigmë e kësaj qeverie është dispilinimi dhe kjo çon drejt një pushteti autoritar”, ka thënë ai. /RTKLIVE/


MË SHUME NGA Aktuale