Chelsea kthehet në Angli me fitore nga Porto

Chelsea kthehet në Angli me fitore nga Porto

Chelsea nuk është kthyer duarthatë nga udhëtimi në Portugali. E ka mposhtur Porton me rezultat 2-0.

Mason Mount në minutën e 32-të dhe Ben Chilwell në minutën e 85-të kanë realizuar në fitoren e anglezëve. 

Chelsea pas kësaj fitoreme një këmbë është në xhiron tjetër.