Policia vazhdon patrullimin për respektim të masave antiCovid

Policia vazhdon patrullimin për respektim të masave antiCovid

Zyrtarë policorë gjithandej po patrullojnë për të ofruar rend dhe siguri publike, por edhe për të zbatuar vendimet e institucioneve në drejtim të parandalimit të përhapjes së pandemisë.

Sipas një njoftimi të policisë, patrullimet po realizohen pos në hapësira të hapura edhe në kontrollim të bizneseve e automjeteve.

“Patrullat policore në disa raste e vende po shoqërohen nga inspektorë kompetentë”, thuhet në njoftim.


MË SHUME NGA Aktuale