Seanca mbi programin qeverisës vazhdon të mërkurën

Seanca mbi programin qeverisës vazhdon të mërkurën

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të rikthehen serish në ulëset e tyre të mërkurën nga ora 11:00, për të vazhduar debatin mbi programin katërvjeçar qeverisës.

Kjo pasi opozita dhe pozita u morën dje vesh për ndërprerjen e debatit mbi programin e Qeverisë Kurti.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca tha se vazhdimi i seancës të së hënës do të bëhet ditën e mërkurë.

“Pas arritjes së konsensusit mes pozitës dhe opozitës, vazhdimi i seancës do të bëhet të mekurën, në orën 11:00”, ka thënë Konjufca.

Ndryshe, debati i djeshëm mbi programin e Qeverisë Kurti 2 ka kaluar me përplasje të shumta ndërmjet pozitës dhe opozitës.


MË SHUME NGA Aktuale