Si ta ktheni dhomën tuaj të gjumit në një parajsë

Si ta ktheni dhomën tuaj të gjumit në një parajsë

Pavarësisht se si duket pjesa tjetër e shtëpisë tuaj, dhoma juaj e gjumit dëshiron (dhe duhet) të duket si një “përqafim” i ngrohtë, i cili është atje për t’ju ndihmuar të kapërceni atë që ju ka shqetësuar ose shqetësuar gjatë gjithë ditës. Pse jo, megjithatë, të jesh kaq elegant sa të mund të përdorësh hashtagun #bedroomgoals me shumë sukses!

Shikoni më poshtë, pra, tre hapat që duhet të ndiqni në mënyrë që ta ktheni dhomën tuaj të gjumit në një parajsë të paqes dhe relaksimit.

Krevat

Ndoshta pjesa më e rëndësishme e dhomës tuaj të gjumit, e cila gjithmonë duhet t’ju ​​sjellë komoditet dhe ngrohtësi. Për ta arritur këtë, zgjidhni çarçafë të butë, hidhni rastësisht një batanije të lirshme që krijon një ndjenjë qetësie dhe më pas shtoni si element dekorativ një tabaka me materiale natyrore me një qiri aromatik, librin tuaj të preferuar dhe një enë me ujë (kështu që të jeni në gjendje të mbushni gotën brenda natës) dhe sigurohuni që nuk do të dëshironi të largoheni nga dhoma juaj përsëri.

Humori

Krijimi i njollave të qeta në dhomën tuaj të gjumit është një faktor i rëndësishëm për një mjedis të qetë dhe të qetë. Prandaj, zgjidhni një përbërje, një dollap ose një raft të vogël librash me ngjyra toke neutrale për të ruajtur librat që patjetër dëshironi të lexoni, duke krijuar me to një ylber të vogël ngjyrash.

Përdorni të njëjtën mobilje për t’u mbështetur në laptop ose kompjuter, si dhe çdo gjë tjetër që lidhet me punën tuaj, duke krijuar kufij të qartë midis punës dhe gjumit. Dekoroni pjesën tjetër të mobiljeve me një vazo dekorative me lule sezonale ose degëza dhe një shpërndarës vajrash esencialë për të shtuar një aromë relaksuese në hapësirën tuaj. Ndonjëherë zgjidhja është me të vërtetë aq e thjeshtë sa shtimi i disa librave dhe bimëve.

Ndjenja

Nëse ndonjë zonë e shtëpisë ka nevojë të pasqyrojë personalitetin tuaj, kjo nuk është askush tjetër përveç dhomës tuaj. Dhe shtimi i veprave artistike dhe dekorimeve të tjera që nxjerrin në pah stilin tuaj personal mund ta bëjnë hapësirën edhe më mikpritëse kur rrotulloheni nën mbulesa natën. Diçka po aq e dobishme? Një palë pantofla të ngrohta për t’ju “pritur” sa më shpejt që të ngriheni nga shtrati.