Anglia fiton nga Çekia

Anglia fiton nga Çekia

Raheem Stërling ka shënuar në minutën e 12′ dhe ky ka qenë goli i vetëm.

Anglia ka fituar 1-0 ndaj Çekisë, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Euro 2020. 

Anglia tashmë është lidere e Grupit D.