Araujo shpëton Barcelonën nga humbja ndaj Granadës

Araujo shpëton Barcelonën nga humbja ndaj Granadës

Araujo e ka shpëtuar Barcelonën nga humbja në duel me Granadën, sfidë kjo që u mbyll baras 1-1, e luajtur sonte në ‘Camp Nou’, raporton RTKLive.com.

Pas humbjes nga Bayern Munich në Ligën e Kampionëve, katalonasit mezi kanë marr një barazim në duel me Granadën, madje, këtë e arritën krejt në fund të ndeshjes.

‘Blaugranat’ të hendikepuar pa disa lojtarë, nuk ia dolën që të paktën të marri një pikë në duel me Granadën.

Skuadra mike mjaft mirë e nisin ndeshjen dhe vetëm pas dy minutave lojë përmes Duarte kalojën në epërsi prej 0-1.

Futbollistët e Barcelonës  pas disavantazhit, më gjithë ‘arsenalin’ u hodhën në sulm duket kërkuar rrugën e golit të cilin e gjetë në minutën e 90-të me anë te Araujo, rezultat më të cilin u mbyll kjo sfidë që shpeshherë ishte e ‘nxehtë’, madje, arbitri i kësaj ndeshje nxjerri nga xhepi nëntë herë kartonin e verdhë.

Pas këtij, barazimi, Barcelona renditet e shatat me 8 pikë, derisa Granada është në vendin e 17-të me vetëm pikë të tubuara.

Autor: RTKLive