Kino ABC fillon vitin 2022 me dy premiera botërore
Kulturë

Kino ABC fillon vitin 2022 me dy premiera botërore

Në kinemanë e kryeqytetit shfaqen premierat botërore të filmave "The King`s Man" dhe "Scream 5".

THE KING'S MAN

Sinopsis: Perderisa një koleksion i tiranëve më të këqij të historisë dhe organizatorëve kriminalë mblidhen për të komplotuar një luftë për të zhdukur miliona njerëz, një njeri duhet të garojë me kohën për t'i ndalur ata. Zbuloni origjinën e agjencisë së parë të pavarur të inteligjencës në The King's Man.

Rolet: Ralph Fiennes, Gemma Arterton, Rhys Ifans, Matthew Goode, Tom Hollander, Harris Dickinson, Daniel Brühl, Djimon Hounsou, Charles Dance, etj.

Regjia: Matthew Vaughn

 

SCREAM 5

Sinopsis: Njëzet e pesë vjet pasi një varg vrasjesh brutale tronditën qytetin e qetë të Woodsboro, një vrasës i ri ka veshur maskën Ghostface dhe fillon të synojë një grup adoleshentësh për të ringjallur sekretet nga e kaluara vdekjeprurëse e qytetit.

Rolet: Neve Campbell, Melissa Barrera, Kyle Gallner, Mason Gooding, Mikey Madison, Dylan Minnette, Jenna Ortega, Jack Quaid, Marley Shelton, Jasmin Savoy Brown, Sonia Ammar, Courteney Cox, David Arquette, etj.

Regjia/Directed by: Matt Bettinelli-Olpin & Tyler Gillett


MË SHUME NGA Kulturë