Berisha ironizon: ‘I lumtur me epokën e strategëve kundër Amerikës’
   Analiza & Opinione

Berisha ironizon: ‘I lumtur me epokën e strategëve kundër Amerikës’

Gazetari Ridvan Berisha ka komentuar zhvillimet e fundit rreth kërkesës së QUINT-it, që referendumi serb të mbahet në Kosovë, e që po kundërshtohet nga Qeveria dhe pozita.

Berisha ka ironizuar me Qeverinë Kurti, duke shkruar se te ‘lumtur’, qe po jetojme te sigurte ne epoken e ‘vizionareve e strategeve’!, përcjell Gazeta Scanner.

“Ne piken me kritike te raporteve Amerike-Rusi, ne dritehije te marredhenieve teper te tensinuara NATO-Rusi, neser pushtet e opozite ne Kosove do te behen bashke kunder Kuintit sepse ekziston “dyshimi i bazuar se Amerika me aleate po punojne per Serbine e kunder Kosoves”!
Pa mase te ‘lumtur’, qe po jetojme te sigurte ne epoken e ‘vizionareve e strategeve’!”, shkruan Berisha.

 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa