“Oqeani Margherita”, të martën në Teatrin Kombëtar
Foto: RTK
Kulturë

“Oqeani Margherita”, të martën në Teatrin Kombëtar

Kimete Kasumi/ RTKLive

Ambasada Italiane në Prishtinë, së bashku me Teatrin Kombëtar të Kosovës, të martën, më 10 maj 2022, me fillim nga ora 20:00, nxjerrin në skenë shfaqjen “Oqeani Margherita”, shkruar dhe interpretuar nga Gabriella Greison, shfaqje kjo dedikuar astrofizikanes italiane Margherita Hack (1922-2013).

Shfaqja është në gjuhen italiane, por e titruar në shqip.

Pllakati i shfaqjes është publikuar nga Teatri Kombëtar i Kosovës në "Facebook".