Moti sot në Kosovë
Lajme

Moti sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15 deri në 50 kilometra në orë.

Temperaturat do të pësojnë ulje, ku minimalet do të lëvizin prej 12 deri në 15 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 26 gradë Celsius.