Origi drejt Milanit
Sport

Origi drejt Milanit

Uran Krasniqi/RTKLive

Lëvizja e Divock Origit drejt Milanit është duke shkuar drejt fundit.

Sulmuesi ka rënë dakord për hapin e tij dhe po pret të bëjë testet mjekësore dhe të nënshkruajë kontratën.

Origi ka qenë në Liverpool që nga viti 2015 dhe ka shënuar disa gola me peshë, duke përfshirë dy kundër Barcelonës gjatë rikthimit të Liverpool në gjysmëfinale të Champions League në Anfield më 2019. 

Belgu do të jetë një lojtar i lirë në verë.

 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa