Chelsea synon ta marrë kapitenin e Milanit
Sport

Chelsea synon ta marrë kapitenin e Milanit

Uran Krasniqi/RTKLive

Chelsea ka shënjestruar kapitenin e Milanit, Alessio Romagnoli.

Klubi anglez ka nevojë për përforcime në pjesën e pasme pasi Antonio Rudiger dhe Andrea Christensen do të largohen gjatë verës.

Për shërbimet e Romagnolit thuhet se janë të interesuar edhe Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.

Romagnoli ka qenë një lojtar i shquar për AC Milan gjatë viteve, por sezoni i fundit e gjeti atë të lënduar. Italiani nuk është paraqitur në Serie A që nga shkurti. 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa