City-Aston Villa dhe Liverpool-Wolverhampton, formacionet zyrtare
Sport

City-Aston Villa dhe Liverpool-Wolverhampton, formacionet zyrtare

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Manchester City dhe Liverpooli pas pak minutash luajnë ndeshjet kryesore të këtij sezoni në Premier League, ku edhe do të vendoset titulli i kampionit.

‘Qytetarët’ do të ndeshen me Aston Villan, kurse, ‘The Reds’ ballafaqohen në udhëtim tek Wolverhampton.

City aktualisht kryeson tabelën me 90 pikë, vetëm një pikë më shumë së Liverpooli, andaj, duelet e sontem janë përcaktues për titull të kampionit në ishull.

Tashmë janë publikuar formacionet e këtyre dy ndeshjeve:

City-Aston Villa:

Manchester City (4-3-3): Ederson; Cancelo, Laporte, Fernandinho, Stones; Silva, Rodri, De Bruyne; Foden, Jesus, Mahrez

Aston Villa (4-3-2-1): Olsen; Cash, Chambers, Mings, Digne; McGinn, Luiz, Ramsey; Buendia, Coutinho; Watkins

Liverpool- Wolverhampton:

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Matip, Robertson; Henderson, Thiago, Keita; Jota, Mane, Diaz

Wolverhampton (3-5-2): Sa; Johnny, Boly, Coady; Toti, Ait-Nouri, Dendocker, Neves, Moutinho; Jimenez, Neto

 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa