Kjo është renditja përfundimtare e Superligës
Sport

Kjo është renditja përfundimtare e Superligës

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Me ndeshjet e javës së 36-të që u zhvilluan sot, edhe zyrtarisht është mbyllur ky edicion i garave.

Ballkani është kampion i ri i Kosovës me 76 pikë të tubuara, derisa nenkampione është Drita e cila renditet e dyta me 64 pikë.

E treta renditet Gjilani me 62 pikë, tetë më shumë së Llapi që pozicionet në vendin e katërt. Këto katër skuadra do ta përfaqësojnë Kosovën në garat evropiane.

Ndërsa nga elita e futbollit janë larguar, Ulpiana dhe Feronikeli, derisa Malisheva përmes barazhit kundër Vushtrrisë, do ta kërkojë mbijetesën në Superligë.

Kështu duket tabela përfundimtare e Superligës: 


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa