"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj
Foto: RTK
Kulturë

"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj

Kimete Kasumi/ RTKlive

Gazetarja e RTK-së, Alketa Gashi-Fazliu, edhe këtë të mërkurë ka bërë paraqitjen e titujve të rinj.

Çdo javë gazetarja Alketa Gashi-Fazliu për adhuruesit e librave paraqet pesë tituj të ri të veprave të pesë autorëve shqiptarë dhe të huaj.

Në këtë javë ajo ka paraqitur librin “Kthesa” të autores Valentina Hysi, pastaj librin “Mos ma prekni lumin tim” të autorit Sakip Cami, “Të jetosh” të autorit kinez Yu Hua, “Përtej dimrit” të autores Isabel Allende dhe në fund një libër për fëmijë me titull “Nikolasi i vogël në pushimet veore” nga Goscinny Sempe.

Për më shumë ndiqeni videon e plotë:


APR
Romay Lift