"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj
Foto: RTK
Kulturë

"Kronika e librit" prezanton tituj të rinj

Kimete Kasumi/ RTKlive

Gazetarja e RTK-së, Alketa Gashi-Fazliu, edhe këtë të mërkurë ka bërë paraqitjen e titujve të rinj.

Çdo javë gazetarja Alketa Gashi-Fazliu për adhuruesit e librave paraqet pesë tituj të ri të veprave të pesë autorëve shqiptarë dhe të huaj.

Në këtë javë ajo ka paraqitur librin "Kujtesë e zgjuar" të autorit Bujar Shala, pastaj monografinë "Aktivitete letrare në Austri" të autorit Hazir Mehmeti, "Ai" të autorit Robert A. Johnson, "Udha Zen" të autorit Alan Watts dhe në fund një libër për fëmijë me titull "O Zot çfarë nate" nga autorja Christine Sagnier, Caroline Besnard (ilustratore).

Për më shumë ndiqeni videon e plotë:


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa